Biz Sizi Arayalım
English

Kobiler İçin Leasing

İş hacmi içinde KOBİ'lerdeki yeri nedir ve leasing KOBİ’lere ne sağlar?

Türkiye’deki KOBİ’lerin en büyük sıkıntısı nakit ihtiyaçlarını uzun vadelerde temin edememeleri. Leasing işlemleri bu tarz uzun vadeli ihtiyaçlara tam anlamında cevap veren bir sektör olmasından dolayı, KOBİ’ler için bir ilaç vazifesi görmektedir. Sektörümüzün yaklaşık yüzde 75-80’i KOBİ’lerden oluşmaktayken, Garanti BBVA Leasing’in bu konudaki duruşu sektörden bir miktar ayrışarak yüzde 85-90 aralığındadır.

Türkiye'de leasing sektörünün daha geniş bir işlem hacmine ulaşması özellikle büyüme potansiyeli yüksek KOBİ'ler üzerinde olumlu bir etki yaratmaktır. KOBİ’ler için hazırladığımız özel paketlerimiz bulunuyor. Bu paketler cnc, iş makinası, forklift, jeneratör, plastik enjeksiyon gibi ekipman gruplarına yönelik hazırlanmaktadır. Belli süredir sektöründe faaliyet gösteren, moralitesi yüksek firmalar için hazırladığımız bu paketler sayesinde, firma kredi süreci çok kısa sürede tamamlanmaktadır.

Yatırım malı finansmanı için sağladığımız pek çok fayda bulunuyor. Öncelikle KOBİ’lerimizin nakitleri ceplerinde kalıyor ve banka limitleri etkilenmiyor. Banka limitlerini kısa vadeli nakit ihtiyaçlar için kullanama şansı tanıyor. Ödemeleri sabit kalıyor ve düzenli olduğu sürece, leasing borçlarının geri çağrılması söz konusu olmuyor. Sabit ödemeler sayesinde nakit akışları kolaylıkla planlanabiliyor. Orta ve uzun vade imkanından faydalanabilirsiniz. Taksitlerinizin para birimini siz belirlersiniz yani TL-USD-EUR şeklinde ödeme seçimi yapılabiliyor.  Operasyonel kolaylıklarımızdan faydalanabiliyorlar. Satın alma, ithalat, sigorta gibi tüm operasyonel işlemleri biz takip ediyoruz ve sonuçlandırıyoruz aynı zamanda mevzuat danışmanlığımızdan faydalanabiliyorlar. Yani yatırımcı ister Kanada’dan, ister Tayvan’dan ister ise Amerika veya Avrupa’dan bir ekipman alacak ise, tüm işlemler bizim bünyemizde yapılıp, kiracımızın kapısına istediği ekipman teslim ediliyor.