Biz Sizi Arayalım
English

Yöneticiler

Üst Yönetim Özgeçmişleri

Selahattin GÜLDÜ - Genel Müdür
Orta Doğu Teknik Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümü’nden 1990 yılında mezun olan Selahattin Güldü aynı yıl Garanti BBVA Teftiş Kurulunda Müfettiş Yardımcısı olarak göreve başladı. 1997-1999 yıllarında Şube müdürlüğü yaptı. 1999-2018 yılları arasında bankanın İstanbul’daki çeşitli bölgelerinde Bölge Müdürü olarak görev aldı. 2018 - 2021 yılları arasında Garanti BBVA Ticari Bankacılık ve Tüketici Finansmanından sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yaptı. Aynı zamanda 2018 yılında Garanti BBVA Leasing Yönetim Kurulu Üyesi ve Kurumsal Yönetim Komitesi Üyesi seçilmiş olup halen bu görevlerini sürdürmektedir. Bankacılık alanındaki iş tecrübesi 30 yıl olan Selahattin Güldü 2021 yılı Nisan ayında Garanti BBVA Leasing’e Genel Müdür olarak atanmıştır ve Kredi Komitesi üyesidir.

Altuğ TOKSÖZ
(Genel Müdür Yardımcısı, Hazine ve Finansal Kurumlar – Mali İşler – Finansal Planlama ve Analiz)
Bilkent Üniversitesi Bankacılık ve Finans Bölümü mezunudur. Çalışma hayatına 1997 yılında Garanti Bankası Hazine Müdürlüğünde başlamıştır. 2001 yılı ocak ayında Garanti BBVA Leasing’te göreve başlayan Altuğ Toksöz, sırasıyla 2003 yılında Birim Müdürü ve 2007 yılında Genel Müdür Yardımcısı görevine atanmıştır.

Volkan ÖZBEY
(Genel Müdür Yardımcısı, Hukuksal Danışmanlık, Sigorta, Operasyon, Kredi İzleme ve Yapılandırma)
İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunudur. Çalışma hayatına 1995 yılında Garanti BBVA Leasing’te Avukat olarak başlamış, 2003 yılında Hukuk Müşaviri olarak atanmıştır. Eylül 2008 tarihinden itibaren Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmaktadır.

Levent GÜLBAHÇE
(Genel Müdür Yardımcısı, Pazarlama ve Satış)
İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunudur. Çalışma hayatına 2004 yılında Garanti BBVA Leasing’de Pazarlama ve Satış Yetkilisi olarak başlamış olup, 2005 yılında Doğu Anadolu Bölge Müdürlüğünde çalışmıştır. 2006 yılında Çukurova Bölge Müdürlüğü, 2008 Yılında da Marmara ve Batı Anadolu Bölge Müdürlüğü görevlerini sürdürmüş olup, 2014 yılında Pazarlama ve Satış Birim Müdürü olarak görevine devam etmiştir. Nisan 2019 itibariyle de Pazarlama ve Satıştan sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevine atanmıştır.

Habib ÇELEBİ
(Genel Müdür Yardımcısı, Krediler, Varlık Yönetimi)
İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi felsefe bölümü mezunudur. Çalışma hayatına 1990 yılında Garanti Bankası Ticari ve Kurumsal Krediler Müdürlüğünde başlamıştır. Garanti Bankası İstanbul Avrupa 5 Bölge Krediler Müdürlüğü görevinden , 2020 yılı Mart ayında Garanti BBVA Leasing Genel Müdür Yardımcısı görevine atanmıştır.

Yönetim Kurulu Üyeleri Özgeçmişleri

Recep BAŞTUĞ - Başkan
Çukurova Üniversitesi Ekonomi Bölümü mezunu olan Recep Baştuğ, kariyerine 1989 yılında Garanti Bankası Teftiş Kurulu’nda başladı. 1995-1999 Kurumsal Şube Müdürü, 1999-2004 Ticari Bölge Müdürü, 2004-2012 yılları arasında da Ticari Bankacılık Pazarlama Müdürlüğü Koordinatörü olarak görev yapan Baştuğ, 2013-2018 yılları arasında ise Ticari Bankacılık ve Tüketici Finansmanından sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yaptı. Kısa bir müddet özel bir firmada Yönetim Kurulu Başkan yardımcılığı yaptıktan sonra, 1 Eylül 2019 itibarıyla, Garanti BBVA Genel Müdürlüğü görevine ve Yönetim Kurulu üyeliğine atandı.Recep Baştuğ, Garanti Finansal Kiralama A.Ş., Garanti Yatırım Menkul Kıymetler A.Ş., Garanti Bilişim Teknolojisi ve Ticaret Türk A.Ş., Öğretmen Akademisi Vakfı, Garanti Faktoring Hizmetleri,Garanti Emeklilik ve Hayat A.Ş. ve Garanti Ödeme Sistemleri A.Ş. Yönetim Kurulu üyeliği yapmaktadır.Baştuğ’un bankacılık ve işletmecilik dallarında tecrübesi 30 yıldır.

Murat Atay - Başkan Vekili
Orta Doğu Teknik Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü, Yeditepe Üniversitesi Muhasebe yüksek lisansı ve İstanbul Okan Üniversitesi Banka ve Finans doktorası mezunu olan Murat Atay kariyerine Garanti BBVA’da kurumsal ve kredi analisti olarak başladı. 2000-2009 Kurumsal Şube Müdürü, 2009-2012 yılları arasında Garanti BBVA S.A. Romanya Genel Müdürlüğü görevinin yanı sıra, Motoractive, Ralfi ve Domenia şirketlerinde de Yönetim Kurulu başkanlığı görevlerini üstlendi. 2012-2020 yılları arasında da Garanti BBVA Mortgage Genel Müdürlüğü görevini tamamladı ve Ocak 2021 itibariyle de Kredi Riski Yönetiminden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı görevine atandı. Bankacılık ve işletmecilik dallarında 27 yıllık iş tecrübesi bulunan Atay, Kurumsal ve Ticari Krediler Risk Yönetimi, Bireysel ve KOBİ Krediler Risk Yönetimi, Kurumsal ve Ticari Krediler Yapılandırma; Risk Planlama, İzleme ve Raporlama; Risk Analitiği, Teknoloji ve İnovasyon; Bölge Krediler Koordinasyon alanlarından sorumlu.

Osman Bahri TURGUT - Üye
1969 yılında Rize de doğdu. 1986 yılında Marmara Üniversitesi İktisat Bölümünde başladığı lisans eğitimini 1990 yılında tamamladı. Garanti BBVA kariyerine aynı yıl müfettiş yardımcısı olarak başlayan Osman Bahri Turgut Şube Müdürü, Teftiş Kurulu Başkan Yardımcısı, Ticari Krediler Birim Müdürü, İç Kontrol Merkezi Müdürü ve İç Denetim ve Kontrol Başkanı olarak çalıştı. Halen Garanti BBVA’da Teftiş Kurulu Başkanlığı görevini sürdürmektedir.

Garanti BBVA Leasing’te Yönetim Kurulu Üyesi, Denetim Komitesi Başkanı ve Kurumsal Yönetim Komitesi Başkanı olarak, Garanti BBVA Filo Yönetimi Hizmetleri A.Ş.’de Yönetim Kurulu ve Denetim Komitesi üyeliği; Garanti BBVA Faktoring’te Yönetim Kurulu ve Kurumsal Yönetim Komitesi üyeliği; Garanti BBVA Emekli ve Yardım Sandığı Vakfı, Garanti BBVA Kültür A.Ş.de Yönetim Kurulu Üyeliği; Garanti BBVA Leasing SA ve Garanti BBVA Consumer Finance SA.da ise Denetim Komitesi Üyeliği görevlerini sürdürmektedir.

Cemal ONARAN - Üye
Orta Doğu Teknik Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümü’nden 1990 yılında mezun olan Cemal Onaran, aynı yıl Garanti BBVA Teftiş Kurulu’nda Müfettiş Yardımcısı olarak göreve başladı. 2000-2007 yılları arasında Garanti BBVA’nın İstanbul’daki çeşitli bölgelerinde Bölge Müdürü olarak görev aldı. 2007 yılının Ekim ayında Garanti BBVA Mortgage’ın kurulmasıyla Garanti BBVA Mortgage Genel Müdürü olarak atandı. 2012 yılından itibaren Garanti BBVA Emeklilik Genel Müdürü ve 2017 yılından itibaren de Garanti BBVA Küçük ve Orta Boy İşletmeler Bankacılığından sorumlu Genel Müdür Yardımcısı görevlerini yürüten Onaran, Şubat 2021’de Ticari Bankacılık’tan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak atandı.

Onaran, Garanti BBVA Leasing’te Yönetim Kurulu Üyesi ve Denetim Komitesi Üyesi, Garanti BBVA Filo’da Yönetim Kurulu Başkanı, Garanti BBVA Mortgage’ta Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Garanti BBVA S.A. (Romanya), Garanti BBVA Teknoloji, Garanti BBVA Faktoring, Garanti BBVA Emeklilik, Garanti BBVA Emekli ve Yardım Sandığı Vakfı’nda Yönetim Kurulu Üyesi ve Öğretmen Akademisi Vakfı Mütevelli Heyeti Üyesi olarak görev yapıyor. Bankacılık ve işletmecilik dallarında iş tecrübesi 30 yıl olan Onaran, Ticari Bankacılık Anadolu Pazarlama ve Ticari Bankacılık İstanbul Pazarlama alanlarından sorumlu.

Aydın GÜLER - Üye
İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü mezunu olan Aydın Güler, 1990 yılında Garanti Bankası Fon Yönetimi Müdürlüğü’nde göreve başladı. 10 yıl boyunca çeşitli Genel Müdürlük birimlerinde görev aldıktan sonra, 2000 yılında Risk Yönetimi ve Yönetim Raporlama Birim Müdürü olarak atandı. 2001-2013 yılları arasında Finansal Planlama & Analiz Müdürlüğü Birim Müdürü olarak görev yapan Güler, 2013 yılında birime Koordinatör olarak atandı. 21 Aralık 2015 tarihinde Finans ve Genel Muhasebe’den Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak atanan Güler, aynı zamanda, T. Garanti Bankası A.Ş. Memur ve Müstahdemleri Emekli ve Yardım Sandığı Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi. Bankacılık ve işletmecilik dallarında iş tecrübesi 26 yıl olan Güler, Aktif / Pasif Yönetimi, Finansal Planlama ve Analiz, Gider Yönetimi ve Verimlilik, Yatırımcı İlişkileri, Genel Muhasebe, , Konsolidasyon ve Uluslararası Muhasebe, Vergi İşlemleri Yönetimi ve BBVA Finans Koordinasyon’dan sorumlu.

Sibel KAYA - Üye
Orta Doğu Teknik Üniversitesi, Mimarlık Fakültesi, Şehir ve Bölge Planlama Bölümü mezunu olan Sibel Kaya kariyerine 1997 yılında, Garanti BBVA’da Yönetici Adayı olarak başladı. 1998-2005 Ticari Bankacılık bölümü yöneticilik pozisyonları, 2005-2016 yılları arasında çeşitli şubelerde Şube Müdürü ve Ticari Şube Müdürü, 2016-2018 yılları arasında Ege Bölge Müdürü ve 2018-2021 yılları arasında İnsan Kaynakları Direktörü görevlerini yürüttü. 2 Şubat 2021’de Garanti BBVA KOBİ Bankacılığından sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevine olarak atandı. Bankacılık ve işletmecilik dallarında iş tecrübesi 23 yıl olan Kaya, KOBİ Orta & Büyük İşletme Bankacılığı ve KOBİ Küçük İşletme Bankacılığı alanlarından sorumlu. Sibel Kaya, 2021 yılı Nisan ayı itibariyle Garanti Finansal Kiralama A.Ş.Yönetim Kurulu üyesidir.

Betül Ebru EDİN - Üye
Boğaziçi Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nden mezun olan Ebru Dildar Edin, 1993 yılında iş hayatına atıldı. 1997’de Garanti BBVA Kurumsal Bankacılık Birimi’ne katıldı ve 1999’da Proje Finansmanı Birimi’nin kuruluşunda yer aldı. 6 yıl Birim Müdürü olarak çalıştıktan sonra, 2006’da Proje ve Satın alım Finansmanı Koordinatörlüğü’ne getirildi. 25 Kasım 2009’da bugünkü görevine atanan Edin, 2010 yılından beri Sürdürülebilirlik Komitesi Üyeliğini yürütmekte olup, 2012 yılında mevcut sorumluluklarına ek olarak Komite kararlarını hayata geçirmek üzere kurulan Sürdürülebilirlik Ekibi’nin koordinasyonunu da üstlendi. Edin, Sürdürülebilir Kalkınma Derneği Yönetim Kurulu Başkanı, Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Yerel Ağı Yönetim Kurulu Üyesi, Öğretmen Akademisi Vakfı (ÖRAV) Yönetim Kurulu Üyesi ve Mütevelli Heyeti Üyesi olarak görev yapıyor. Edin aynı zamanda, Garanti BBVA Yatırım’da Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Garanti BBVA S.A.’da (Romanya) Yönetim Kurulu Üyesi. Bankacılık ve işletmecilik dallarında iş tecrübesi 26 yıl olan Edin, Kurumsal Bankacılık, Global Piyasalar, Global Alım - Satım, Global Piyasalar Satış ve Finansal Çözümler, Global Piyasalar İş Çözümleri, Nakit Yönetimi, Finansal Kurumlar ve Dış Ticaret Finansmanı, Kurumsal ve Yatırım Bankacılığı Strateji, Analiz ve Koordinasyon, Yatırım Bankacılığı ve Finansman ve Sürdürülebilirlik alanlarından sorumlu.

Selahattin GÜLDÜ - Genel Müdür
Orta Doğu Teknik Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümü’nden 1990 yılında mezun olan Selahattin Güldü aynı yıl Garanti BBVA Teftiş Kurulunda Müfettiş Yardımcısı olarak göreve başladı. 1997-1999 yıllarında Şube müdürlüğü yaptı. 1999-2018 yılları arasında bankanın İstanbul’daki çeşitli bölgelerinde Bölge Müdürü olarak görev aldı. 2018 - 2021 yılları arasında Garanti BBVA Ticari Bankacılık ve Tüketici Finansmanından sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yaptı. Aynı zamanda 2018 yılında Garanti BBVA Leasing Yönetim Kurulu Üyesi ve Kurumsal Yönetim Komitesi Üyesi seçilmiş olup halen bu görevlerini sürdürmektedir. Bankacılık alanındaki iş tecrübesi 30 yıl olan Selahattin Güldü 2021 yılı Nisan ayında Garanti BBVA Leasing’e Genel Müdür olarak atanmıştır ve Kredi Komitesi üyesidir.